1.5SMBJ36A
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
1.5SMBJ36A
JLCPCB Part #
C22380743
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 25.8A 36V 44.2V 58.1V TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS