BL8555-33PRA
MFR.Part #
BL8555-33PRA
JLCPCB Part #
C313520
Package
SOT-23-5A
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 25uA 27uVrms 3.3V 350mV@(120mA) 65dB@(1kHz) 8V Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS