SM5S28A-Q1
Extended
Manufacturer
AnBon
MFR.Part #
SM5S28A-Q1
JLCPCB Part #
C19762688
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 10uA 28V 3.6kW@10/1000us 31.1V 45.4V 79A Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS