OQ1612510300G
Extended
Manufacturer
Amphenol ICC
MFR.Part #
OQ1612510300G
JLCPCB Part #
C6622542
Package
Plugin
Description
-40℃~+115℃ 1 10.5A 16 16P 1x16P 3.5mm 300V Board Side/Socket - Closed Green Through Hole Plugin Pluggable System Terminal Block ROHS