A-SP1962R6W1D-C02-3T
Extended
Manufacturer
Amicc
MFR.Part #
A-SP1962R6W1D-C02-3T
JLCPCB Part #
C19171290
Package
SMD-4P,1.6x0.8mm
Description
-40℃~+85℃ 1.7V~2.2V、2.6V~3.2V 130° 40mW、75mW 5mA 617nm~627nm 631nm 72mcd、285mcd Discrete Diode Red, White Top-mount Yellow Lens SMD-4P,1.6x0.8mm LED Indication - Discrete ROHS