A-SP1553R6GHB1C-A01-2T
Extended
Manufacturer
Amicc
MFR.Part #
A-SP1553R6GHB1C-A01-2T
JLCPCB Part #
C19171334
Package
SMD-4P,3.2x2.7mm
Description
-40℃~+85℃ 120° B:460nm~475nm、G:515nm~530nm、R:620nm~630nm Common Anode R:1.8V~2.4V、B:2.8V~3.6V、G:2.8V~3.6V R:20mA、G:20mA、B:20mA R:60mW、G:95mW、B:95mW R:632nm、G:518nm、B:468nm R:90mcd~225mcd、G:715mcd~1420mcd、B:140mcd~360mcd Top-mount Water Clear SMD-4P,3.2x2.7mm RGB LEDs ROHS