A-SP1513R6GHB1C-A01-2A
Extended
Manufacturer
Amicc
MFR.Part #
A-SP1513R6GHB1C-A01-2A
JLCPCB Part #
C5355463
Package
SMD-4P,3.2x1.3mm
Description
-40℃~+85℃ 130° B:460nm~470nm、G:515nm~530nm、R:616nm~630nm Common Anode G:95mW、B:95mW、R:95mW R:1.7V~2.4V、G:2.6V~3.6V、B:2.8V~3.6V R:112mcd~285mcd、G:450mcd~900mcd、B:112mcd~285mcd R:20mA、G:20mA、B:20mA R:632nm、G:518nm、B:468nm Reverse Mount Water Clear SMD-4P,3.2x1.3mm RGB LEDs ROHS