AOW11N60
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOW11N60
JLCPCB Part #
C5943966
Package
TO-262
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.99nF@25V 11A 272W 37nC@10V 4.5V 600V 700mΩ@10V TO-262 MOSFETs ROHS