AOTF20N60
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOTF20N60
JLCPCB Part #
C6500761
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 20A 3.3W 3.68nF@600V 35pF@600V 370mΩ@10V 4.5V 600V 74nC@10V TO-220F MOSFETs ROHS