FTX30P35G
Extended
Manufacturer
ARK micro
MFR.Part #
FTX30P35G
JLCPCB Part #
C3031433
Package
SOT-89
Description
-55℃~+150℃ 0.84pF 1 P-Channel 1W 200mA 30Ω@10V 350V 3V 43.39pF 6.94pF P-Channel SOT-89 MOSFETs ROHS