250AVEA270M0606
Extended
Manufacturer
APAQ Tech
MFR.Part #
250AVEA270M0606
JLCPCB Part #
C2919873
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2.1A@100kHz 25V 27uF 5.8mm 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS