160AVEA181M0606
MFR.Part #
160AVEA181M0606
JLCPCB Part #
C2681181
Package
SMD,5.8x6.3mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 180uF 2000hrs@105℃ 22mΩ@300kHz 3.3A@100kHz 5.8mm 6.3mm ±20% SMD,5.8x6.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS