AGM20P07EL
Extended
Manufacturer
AGM-Semi
MFR.Part #
AGM20P07EL
JLCPCB Part #
C5464772
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.7W 16mΩ@4.5V 20V 250pF 6.5A 600mV 7.8nC@10V 980pF SOT-23-3 MOSFETs ROHS