AGM16N10D
MFR.Part #
AGM16N10D
JLCPCB Part #
C20625934
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.5V 100V 16mΩ@10V 19nC@10V 227pF 27W 40A 790pF 8.6pF TO-252 MOSFETs ROHS