S-L2980A46MC-TF-G
MFR.Part #
S-L2980A46MC-TF-G
JLCPCB Part #
C6288788
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 140mV@(50mA) 140uA 150mA 4.6V 65dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS