S-L2980A23MC-TF-G
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-L2980A23MC-TF-G
JLCPCB Part #
C7354676
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 150mA 150mV@(50mA) 2.3V 70dB@(1kHz) 90uA Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS