S-8533A27AFT-TB-U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-8533A27AFT-TB-U
JLCPCB Part #
C2658486
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 2.7V~16V 300kHz Buck Buck External Yes TSSOP-8 DC-DC Converters ROHS