S-8353A35MC-IQUT2G
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-8353A35MC-IQUT2G
JLCPCB Part #
C6288684
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 3.5V 300mA 50kHz 900mV~10V Boost Boost Built-in Fixed No SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS