S-816A59AMC-BBIT2U
MFR.Part #
S-816A59AMC-BBIT2U
JLCPCB Part #
C17476595
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 40uA 5.9V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS