S-816A52AMC-BBBT2G
MFR.Part #
S-816A52AMC-BBBT2G
JLCPCB Part #
C17651206
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 30uA 5.2V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS