S-816A41AMC-BAQT2G
MFR.Part #
S-816A41AMC-BAQT2G
JLCPCB Part #
C17243923
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 4.1V 40uA Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS