S-816A38AMC-BANT2G
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-816A38AMC-BANT2G
JLCPCB Part #
C17323737
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 3.8V 30uA Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS