S-812C55AY-B2-U
MFR.Part #
S-812C55AY-B2-U
JLCPCB Part #
C3752750
Package
TO-92
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 110mV@(10mA) 16V 5.5V 75mA Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS