S-812C53BPI-C5HTFU
MFR.Part #
S-812C53BPI-C5HTFU
JLCPCB Part #
C5881182
Package
SNT-6A(H)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 16V 5.3V 75mA Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SNT-6A(H) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS