S-812C48AY-B2-U
MFR.Part #
S-812C48AY-B2-U
JLCPCB Part #
C3744732
Package
TO-92
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8uA 16V 270mV@(10mA) 4.8V 50mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS