S-1711C1J28-I6T1U
MFR.Part #
S-1711C1J28-I6T1U
JLCPCB Part #
C3747617
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1.85V、2.8V 150mA 1uA 2 350mV@(150mA)、390mV@(150mA) 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SNT-6A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS