S-13R1H15-N4T1U3
MFR.Part #
S-13R1H15-N4T1U3
JLCPCB Part #
C3751611
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 5.5V 580mV@(100mA) 5uA 70dB@(1.0kHz) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Thermal Shutdown Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS