S-13R1B38-M5T1U3
MFR.Part #
S-13R1B38-M5T1U3
JLCPCB Part #
C3750830
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 230mV@(100mA) 3.8V 5.5V 5uA 70dB@(1.0kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS