S-13A1E16-U5T1U3
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-13A1E16-U5T1U3
JLCPCB Part #
C3744406
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.6V 150mV@(300mA) 1A 1uA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS