S-13A1C27-E6T1U3
MFR.Part #
S-13A1C27-E6T1U3
JLCPCB Part #
C3743891
Package
HSOP-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(300mA) 1A 2.7V 5.5V 60uA 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive HSOP-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS