S-13A1C13-U5T1U3
MFR.Part #
S-13A1C13-U5T1U3
JLCPCB Part #
C3746340
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V 1A 280mV@(300mA) 5.5V 60uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS