S-1335C36-A4T2U3
MFR.Part #
S-1335C36-A4T2U3
JLCPCB Part #
C5903614
Package
HSNT-4(1010)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 3.6V 36uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Soft Start、Enable Positive HSNT-4(1010) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS