S-1335C14-N4T1U3
MFR.Part #
S-1335C14-N4T1U3
JLCPCB Part #
C3744434
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.4V 150mA 5.5V 54uA 70dB@(10kHz) 70mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Soft Start、Enable Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS