S-1206B51-U3T1U
MFR.Part #
S-1206B51-U3T1U
JLCPCB Part #
C3746268
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(100mA) 1uA 250mA 5.1V 6.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS