S-1170B53UC-OUMTFG
MFR.Part #
S-1170B53UC-OUMTFG
JLCPCB Part #
C3744882
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 160uA 180mV@(300mA) 5.3V 6.5V 65dB@(1kHz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS