S-1170B29UC-OTOTFG
MFR.Part #
S-1170B29UC-OTOTFG
JLCPCB Part #
C5880256
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 160uA 2.9V 6.5V 70dB@(1kHz) 800mA Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS