S-1155B28-U5T1G
MFR.Part #
S-1155B28-U5T1G
JLCPCB Part #
C3743727
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(200mA) 1uA 2.8V 5.5V 500mA 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS