S-1137D18-U5T1U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1137D18-U5T1U
JLCPCB Part #
C3752202
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 1uA 300mA 420mV@(300mA) 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS