S-1137A25-U5T1U
MFR.Part #
S-1137A25-U5T1U
JLCPCB Part #
C3752768
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 2.5V 300mA 350mV@(300mA) 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS