S-1135D22-U5T1G
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1135D22-U5T1G
JLCPCB Part #
C3748966
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 2.2V 300mA 5.5V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS