S-1133B31-U5T1G
MFR.Part #
S-1133B31-U5T1G
JLCPCB Part #
C5740709
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 190mV@(100mA) 3.1V 300mA 60dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS