S-1133B19-U5T1U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1133B19-U5T1U
JLCPCB Part #
C3749790
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.9V 10V 300mA 580mV@(100mA) 60uA 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS