S-1132B47-U5T1U
MFR.Part #
S-1132B47-U5T1U
JLCPCB Part #
C5880005
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 300mA 4.7V 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS