S-1132B35-M5T1U
MFR.Part #
S-1132B35-M5T1U
JLCPCB Part #
C3747384
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(100mA) 20uA 3.5V 300mA 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS