S-1132B25-U5T1G
MFR.Part #
S-1132B25-U5T1G
JLCPCB Part #
C6288425
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 210mV@(100mA) 300mA 40uA 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS