S-1132B21-U5T1G
MFR.Part #
S-1132B21-U5T1G
JLCPCB Part #
C5879981
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.1V 300mA 40uA 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS