S-1132B19-U5T1U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1132B19-U5T1U
JLCPCB Part #
C5903859
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.9V 300mA 40uA 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS