S-1131B55UC-N5OTFU
MFR.Part #
S-1131B55UC-N5OTFU
JLCPCB Part #
C5740647
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 280mV@(100mA) 300mA 5.5V 6.5V 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS