S-1131B52UC-N5LTFU
MFR.Part #
S-1131B52UC-N5LTFU
JLCPCB Part #
C3744373
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 280mV@(100mA) 300mA 5.2V 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS