S-1131B18UC-N4DTFG
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1131B18UC-N4DTFG
JLCPCB Part #
C5740580
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 6.5V 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS